• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/fatih.ozbek.1042
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905346307146
  • https://www.twitter.com/https://www.facebook.com/Ankarafayansustasi-106330654439742/
  • https://www.instagram.com/ozbekdekorasyon/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/https://www.facebook.com/Ankarafayansustasi-106330654439742/

Ankarada Fayans Ustası

ANKARADAFAYANS USTASI
KALEBODUR DÖŞEME İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞİR....


ÜCRETSİZ KEŞİF VE FİYATLANDIRMA

Ankara'nın tüm semtlerine siz değerli müşterilerimizi hem yapılacak iş konusunda bilgilendirmek hem de yapılacak işi görmek için yerinde keşif yapıyoruz. Fayans işçiliği ince işçilik gerektiren ve hatayı kabul etmeyen bir  iş olduğu için,  yapılacak işin ve işçiliği en ince ayrıntısına kadar bilgilendirilerek bir rapor halinde size sunmaktayız. Böylelikle hem iş planı yapılır hem de işin fiyatlandırılması gerçekleştiririz. Böyle detaylı bilgilendirmemizin en önemli nedeni başka ustalardan fiyat alırken göz önünde neleri bulundurmanız gerektiğidir. Çünkü usta işi alıp kafasına göre yapar.

KIRIM İŞLEMİ

Fayanslar alanında uzman ustalarımız tarafından tuğlaya kadar kırılır. Çıkan molozlar çuvallanıp hafriyat aracına yüklenerek atılır. Kırım işinden sonra sıhhi tesisat ve pis su giderleri banyonun tasarımına göre döşenir ve iş sıva yapımına hazır hale getirilir.

SIVA İŞLEMİ

Sıva fayansın en önemli işleri arasındadır. Çünkü yapılacak olan fayans terazide ve gönyesinde olması iyi bir sıva işlemiyle kolaylaşır. Alanında uzman ustamız fayans döşenecek duvarları sıvayarak fayans işlemine hazır hale getirir. (Fayans işlemine geçmek için sıvanın kuruması gerekir.)

FAYANS-KALEBODUR DÖŞENMESİ

Fayanslarınız tasarımımıza uygun olarak döşenir. Yapılan fayanslar gün sonunda derz boşlukları, derz temizleme aracı ile temizlenir ve sünger ile aralarını tek tek silmekteyiz. Çünkü daha sonra uygulanacak olan derz dolgu işleminin daha sağlam olmasını sağlar, hemde fayansta lekelerin kalmaması sağlanır.

FAYANS-KALEBODUR DÖŞENMESİ ve DERZ DOLGU

Yapımı biten fayanslarımızın temizliğinden bahsetmiştik. Kalebodur kısmında ise yine derz temizleme aracı ile derz boşlukları temizlenir ve bütün lekeler temizlenir. Sonra Elektrikli süpürge aracılığı ile aralarına kalan tozlar tamamen temizlenir ve sünger ile derz boşlukları tek tek silinir. Bu işlemler derzin daha iyi olmasını sağlamaktadır ve çoğu usta işin kalitesini değil kendini düşündüğü için uygulamamaktadır. Derz işlemi uygulandıktan sonra tekrardan temiz su ve sünger aracılığı ile derzler güzelce silinir. 1-2 saat içinde fayans yüzünde tekrar derz tozu kalır bu tozları tekrar silerek işlem sona erer.